مدیریت اطلاع رسانی دانشگاه آزاد بابل
 
روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

هفتم دی ماه

همایش بزرگ امیر شناسی و امیری خوانی«امیر پازواری» درواحد بابل برگزار مي شود

آنا،مدیر اجرايي همايش امیر شناسی و امیری خوانی «امیر پازواری» از برگزاري اولین همایش بزرگ امیر شناسی و امیری خوانی هفتم دي ماه در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه  این دانشگاه خبر داد.

عباس ولی پور افروزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در بابل گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه علم و دانش و پژوهش به ویژه فرهنگی فعالیت های بزرگی در سطح کشور انجام داده  و تعامل قابل توجهی داشته است

 

مدیر روابط عموی واحد بابل افزود: همکاری با نهادها و مراکز آموزشی و علمی و مشارکت در فعالیت های هنری و پژوهشی یکی از مهمترین اهداف این دانشگاه است که در مدیریت جدید فعالیت پژوهشی و علمی و ارتباط با فضای خارج از دانشگاه جهت معرفی و بهره مندی از تجارب و امکانات دانشگاه به آحاد مردم از مهمترین اهداف این دانشگاه است.

 

ولی پور افروزی تصریح کرد: در این راستا دانشگاه ازاد اسلامی بابل اولین همایش بزرگ امیر شناسی و امیری خوانی «امیر پازواری» را با حضور شاعران، پژوهشگران،نویسندگان و هنرمندان بنام استان مازندران هفتم دی ماه 93 در واحد دانشگاه آزاد اسلامی بابل برگزار می کند .

 

مدیر اجرايي همايش امیر شناسی و امیری خوانی «امیر پازواری»با ارایه این مطلب که برگزار کنندگان این همایش حوزه معاونت پژوهشی، روابط عمومی و دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل است خاطرنشان کرد :  از جمله برنامه های این همایش  ارایه مقالات پژوهشی دانشگاهیان، اجرای زنده موسیقی محلی نامداران موسیقی مازندران در بخش عرفانی، ادبیات و جامع شناختی  جهت  شناخت بهتر امیر پازواری و معرفی این شاعر گرانقدر مازندرانی  به نسل حاضر وآینده از جمله اهداف این همایش بزرگ است.

* شرح حال امیر پازواری

 امیر پازواری مشهور به امیر مازندرانی،، از شاعران تبری‌سرای مازندران بود.نام و زندگی وی در پرده ابهام مانده است. از سروده های منسوب به وی می توان گفت كه از مردم شیعی روستای پازوار بارفروش( بابل ) بود و معشوقه ای بنام گوهر داشت .

شماری از منابع درباره زندگی، آغاز شاعری و عرفان امیر چندان به خطا رفته اند كه به افسانه مانند است. برخی نام وی را شیخ محمد پازواری و برادرانش را كریم و رحیم دانسته اندو نوشته اند كه در زمان حكومت محمد صفوی ( ؟ - ق ) در پازوار به دنیا آمد و پس از برانداختن فرمانروایان محلی و تصرف مازندران بدست شاه عباس صفوی به وی پیوست. امیر از آن پس با شاه بود و از شاه لقب شیخ العجم و امیرالشعرا گرفت. پس از مرگ شاه عباس ( 1038 ) وی به بوكلای پازوار بازگشت و در همانجا درگذشت و در كنار برادرانش به خاك سپرده شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفتم دی 1393 توسط ولی پور افروزی

جوادی آملی

پژوهش لازمه تعالی مقصد در حرکت علمی می باشد

آنا،جوادی آملی گفت: نقش دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقاءکمی و کیفی سطح دانش و بینش نسل از حد دیپلم سابق به سطح عالی فعلی است.

به گزارش خبرگزاري آنا از بابل ،دکتر اسماعیل واعظ جوادی آملی درمراسم تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل اظهارکرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامی،ارتقاءکمی و کیفی سطح دانش و بینش نسل از حد دیپلم سابق به سطح عالی فعلی است،بر همین قیاس سطح توقع نسل کماٌ و کیفیهٌ از حیات فردی و اجتماعی متعالی شد ونیروی پرتوانی در امر پزوهش فراهم گشت.

استاد جوادی آملی وظیفه اساتید و دانشجویان در تولیدات علمی و به کارگیری ازتحقیقات و پژوهش بسیار مهم دانست و گفت:کتب زیادی در مسأله نیازمندیها نوشته شد که در جمع به دونیاز اساسی زندگی و زندگانی می توان اشاره کرد و باید تلاش برای معاش مدمقه ای بشود تا معاد ما،یوم السرور شود نه یوم الحسر و التغابن.

وي به ارتقاء علمی و رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اشاره کرد و افزود: با توجه به کثرت آماری پژوهش ها و ارزشمندی محتوایی باید خدا را شاکر باشیم چون روزی که واحد بابل را تأسیس می کردیم حتی یک استاد آکادمیکی نداشتیم ولی اکنون در سطح عالی به صدور اساتید موفقیم.

عضو هیأت علمی واحد بابل بيان کرد: تحول خوبی در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت،همین که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ایشان را تأئید کردند و مراجع عزیز ما ایشان را مورد مرحمت قرار دادند طلیعه ای برای توفیقات می باشد. امید است در رفع غده تهران سالاری و اهمیت به منطقه دادن و احقاق حقوق اساتید موفق باشند.

دکتر کاوه آذین فر معاون پژوهش و فن آوری واحد بابل ضمن تبریک هفته پژوهش گفت:ارتقاء ،رشد ،تعالی و کیفیت علمی دانشگاه بستگی به فعالیت های پژوهشی و دستاوردها ی علمی دارد

دکتر آذین فر عنوان کرد: حوزه پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل در راستاي حمايت از پژوهشگران از كنفرانس هاي پژوهشي،سخنراني علمي،طرح هاي پژوهشي،تحقيقات علمي،شركت در سمينارهاي علمي وكنفرانس هاي پژوهشي ،كارگاه هاي تحقيقاتي ،عضويت در انجمن علمي منطقه اي وكشوري،راه اندازي توسط گروه هاي آموزشي ،فرصت هاي مطالعاتي خارجي ، بازديد علمي واردوهاي فرهنگي،ارتقا مقاطع علمي ومراتب بالاي تحصيلي استقبال و حمايت مي كند.

اين مسئول اظهارکرد: برگزاری سخنرانی علمی ،کارگاه آموزشی پرپوزال و برپایی نمایشگاه  اختراعات ، دستاورهای پژوهشی و افتتاح وراه اندازی سایت به زبان لاتین واحد بابل را از جمله برنامه های هفته پژوهش این واحد دانشگاهی برشمرد.

در پایان ضمن پخش کلیپ عملکرد حوزه پژوهشی واحد بابل در سال 93 از اساتید پژوهشگربرتردانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل طی لوح سپاس و کارت هدیه تقدیر قدر دانی و تجلیل به عمل آمد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفتم دی 1393 توسط ولی پور افروزی

مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار می‌شود

آنا: معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل از برگزاری مراسم تجلیل از پژوهشگران واحد بابل به‌مناسبت روز وحدت حوزه و دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، کاوه آذین فر، معاون پژوهشی و فناوری واحد بابل دوشنبه، 24 آذرماه در گفتگو با خبرنگارآنا اظهار کرد: همزمان با بزرگداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه و هفته پژوهش مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر روز دوشنبه 1/10/93 ساعت 14 در سالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری و مامایی واحد بابل برگزار می‌شود.

وی افزود: به‌مناسبت فرارسیدن هفته پژوهش همانند سال‌های پیشین طی مراسمی با حضور حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس واحد معاونین ،اساتید و دانشجویان از پژوهشگر برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل و همچنین، برتر دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی دانشگاه که مطابق با آیین‌نامه پژوهشگر برتر دانشگاه‌ها، واجد شرایط لازم شده‌اند، تقدیر می‌شود.

آذین فر اظهار کرد: مدیران، کارکنان و کارشناسان حوزه پژوهشی نیز شایسته تقدیر هستند و ما تلاش‌های آنان را در جهت ارائه حمایت‌ها و کمک‌ها به پژوهشگران ارج می‌نهیم.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و چهارم آذر 1393 توسط ولی پور افروزی

رئیس واحد بابل عنوان کرد

دانشجویان شاهد و ایثارگر افتخار ما دانشگاهیان هستند

آنا،قلی پور گفت:دانشجویان شاهد و ایثارگر که در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند موجب افتخار و سر بلندی ما دانشگاهیان هستند.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در نشست روسای دانشگاه های شهرستان بابل با مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران  ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد (ع) به جایگاه علم ودانش در جامعه اشاره کرد و گفت:انسان جهت دست یابی به علوم وتکنولوژی برای تعالی و بقای خود نیاز به تعلیم ، تربیت ،فرهنگ و علم اندوزی دارد.

قلی پور بیان کرد:خانواده هایشاهد و ایثارگربا توجه به شهادت و جانبازی دروان هشت سال دفاع مقدس حق بزرگی بر گردن ما دارند.

رئیس واحد بابل یکی از بهترین کار فرهنگی  دانشجویان شاهد و ایثارگر را کسب علو و دانش دانست و افزود:این عزیزان برای تقویت و ارتقاء علمی خود باید نسبت به دیگران فعالیت و تلاش بیشتری انجام دهند، تا همانند شهداء الگو برای آحاد جامعه باشند.

قلی پور تأکید کرد:نقش روسای دانشگاهها و اساتید در شناسایی و معرفی  دانشجویان شاهد و ایثارگرنخبه به جامعه بسیار مهم و ضروی است .

عضو هئیت واحد بابل در پایان گفت: از 8200 نفر دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بابل تعداد 820 نفر دانشجویان شاهد و ایثارگر  هستند که موجب افتخار و سر بلندی ماست.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه سوم آذر 1393 توسط ولی پور افروزی

قلی پور مطرح کرد

کتاب و کتابخوانی یکی از عمده ترین عوامل پیشرفت دانشجویان است

آنا،حسن قلی پور کفت:کتاب یکی از گنجینه های نفیس و ارزشمند هر جامعه محسوب می شود،حفظ،حراست و نگهداری آن یک امر ضروریست.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل ، حجت الاسلام حسن قلی پور در بازدید از نمایشگاه کتاب  و دستاوردهای علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل اظهار کرد:فعالیت در عرصه کتاب وکتاب‌خوانی کار بزرگی است چراکه به توسعه وارتقاء علمی دانشجویان کمک خواهد کرد.

رئیس واحد بابل تأکید کرد:دانشگاه آزاد اسلامی جهت پیشبرد اهداف علمی و پژوهشی خود در دهه چهارم فعالیت بهترین امکانات و تجهیزات را برای مطالعه اساتید و دانشجویان مشتاق به علم و دانش فراهم نموده،این کار سترک قابل تقدیر و ستایش است.

وی افزود: درکشور ما کتاب و کتاب خوانی جایگاه ویژه ای دارد و در فرهنگ اسلامی ضرورت ونیاز‌ها آمیخته به یکدیگرند واین را باید مهم و ارزشمند برشمرد.

رئیس واحد بابل قرآن را بزرگترین کتاب الهی دانست و بیان کرد:خداوند تمام علوم را در دل قرآن قرار داد،که بشر با مطالعه و تحقیق و تفسیر و اجرای دقیق از فرامین و دستورات  الهی به سعادت می رسد. .

وی تصریح کرد: کتاب و علمای دین نقش مهمی درگسترش و تعالیم دینی و فرهنگی جامعه اسلامی داشته همه انسانها به ویژه قشر دانشجو برای تعالی و پیشرفت خود به این دو نیاز مند.

قلی پور در پایان به دستاوردهای علمی نمایشگاه کتاب اشاره کرد گفت: کتاب و کتابخوانی یکی از عمده ترین عوامل پیشرفت دانشجویان محسوب می شود، دانشگاه یکی از ارکان اصلی توسعه و پیشرفت کشور به شمار می رودکه ارائه محصولات علمی وفرهنگی کمک شایانی به دانشجویان می کند .


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه سوم آذر 1393 توسط ولی پور افروزی

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران 

تحصیل بیش از 10490 دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاههای استان مازندران

آنا،رضایی گفت:در نیمسال 93-92یش از 10490 نفر دانشجویان شاهد و ایثار گر در دانشگاه های استان مازندران مشغول تحصیل بودند.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،رضایی مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران در نشست با روسای دانشگاه های شهرستان بابل ضمن تقدیر و تشکر حجت السلام حسن قلی پور رئیس واحد بابل به جهت همکاری و تعامل با دانشجویان امور شاهد و ایثارگر گفت:دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین دانشجوی شاهد وایثارگر را در سطح استان مازندران دارد.

رضایی به نوع همکاری دکتر میرزاده  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ حمایت و همکاری با دانشجویان شاهد و ایثار گر اشاره کرد و افزود: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در تعالی و شکوفایی دانشجویان به ویژه دانشجویان شاهد و ایثار گر در کشور نقش بسزایی دارد،باید از حسن محبت دکتر میرزاده و روسای واحد های دانشگاهی تقدیر و تشکر قدردانی شود.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران بیان کرد:برگزاری کلاس های تقویتی-بنیه علمی و طرح استاد مشاور ،راه اندازی هسته های علمی و پژوهشی و کانون فرهنگی از جمله برنامه های امور شاهد و ایثارگر است که باید در سطح دانشگاه انجام پذیرد.

وی به چگونگی پرداخت شهریه دانشجویان  شاهد و ایثارگر استان مازندران  اشاره کرد و افزود:91 در صد از دانشجویان  ما بیگیرند ،طلب دانشگاه آزاد اسلامی  ازادراهکل امور شاهد و ایثارگر استان مازندران رقم زیادی است انشاء ا..  با توجه به مصوبات جدید هیأت دولت در اولین فرصت پرداخت می شود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه سوم آذر 1393 توسط ولی پور افروزی

پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری؛
مرتضی پاشایی خواننده جوان درگذشت / زمان تشییع/ تجمع هواداران مقابل بیمارستان (عکس)
شمال نیوز: «مرتضی پاشایی» خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان صبح امروز جمعه 23 آبان درگذشت.
مرتضی پاشایی خواننده جوان درگذشت  / زمان تشییع/ تجمع هواداران مقابل بیمارستان (عکس)

 شمال نیوز: «مرتضی پاشایی» خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان صبح امروز جمعه 23 آبان درگذشت.

 مرتضی پاشایی مدت‌ها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد که با تشدید بیماری از روز جمعه 16 آبان ماه در بخش ICU بیمارستان بهمن بستری شده بود، صبح امروز در گذشت.

مرتضی پاشایی (متولد 1363/5/20) خواننده، نوازنده، آهنگساز پاپ فارسی است. او دانشجوی رشته گرافیک بوده و از کودکی به موسیقی علاقه داشته است. موسیقی را از سن چهارده سالگی با نواختن گیتار آغاز کرد.

پاشایی اخیرا با وجود بیماری ترانه «نگران منی» را برای برنامه ماه عسل به تهیه‌کنندگی و اجرای احسان علیخانی اجرا کرده بود که بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت.

 پاشایی در طی روزهای گذشته روند بهبود را طی می‌کرد و حتی به بخش منتقل شده بود اما به یکباره حال وی وخیم شد و حدود ساعت 10:30 امروز (جمعه 23 آبان) در بیمارستان بهمن درگذشت و هم‌اکنون نیز پیکر وی به سردخانه منتقل شده است و مسولان این بیمارستان از هواداران این خواننده جوان درخواست کرده‌اند تا در مقابل بیمارستان بهمن تجمع نکنند.

براساس این گزارش، مراسم تشییع پیکر «مرتضی پاشایی» صبح روز یکشنبه 25 آبان ماه از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان برگزار خواهد شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و چهارم آبان 1393 توسط ولی پور افروزی

روابط عمومی،دفتر فرهنگ اسلامی و بسیج دانشجویی واحد بابل برگزار می کنند:

((مراسم شب شعربا موضوع))

زمینه های شعر عاشورایی در ادبیات فارسی ایران

ویژه اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

علاقمند می توانند آثار خود را تار تاریخ 1 /9/93 به دفتر فرهنگ اسلامی تحویل نمایند.

*زمان: چهارشنبه 5/9/93از ساعت 10 الی 30/11 صبح                               *مکان :سالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری و مامایی

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و یکم آبان 1393 توسط ولی پور افروزی

رییس واحد بابل عنوان کرد

مسابقه قرآن وعترت(ع) در دانشگاه آزاد اسلامی  خوب نهادینه شد

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در جمع اعضای شورای فرهنگی تاکید کرد: یکی از بهترین کار ها که در دانشگاه آزاد اسلامی خوب نهادینه شد مسابقه قرآن و عترت(ع) است.

 به گزارش خبرنگار آنا، حجت الاسلام قلی پور اساس کار فرهنگی را مسابقه قرآن و عترت(ع) دانست وگفت:اگر در محیط دانشگاه کار های قرآنی و گفته های ائمه معصومین بر اساس اصول واقعی تبیین و برنامه ریزی شود هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

قلی پور دکتر میرزاده را یک مدیر توانمند در اجرایی کار های فرهنگی خواند و بیان کرد:از بدو مدیریت ایشان در اجرای اعتلای فرهنگ  دینی واسلامی به لحاظ علمی،فرهنگی و مذهبی مطابق با رهنمود های مقام معظم رهبری در سطح دانشگاه فعالیت های خوبی صورت گرفت . 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل افزود: امروز دانشجویان و مسئولان دانشگاهی نقش مهمی دراعتلای فرهنگ و ارزش‌های دینی دارند، می‌توانیم در تولیدات فرهنگی با همفکری وهم اندیشی درست بیش از پیش گام برداریم .

قلی پور اظهار کرد: یکی از مسائلی که بشر را می سازد اقامه نماز است و انسان را وادار به کارنیک می کند، بیسج دانشجوی و تشکل های سیاسی وهیأت های مذهبی در ساماندهی دانشجویان جهت شرکت در نماز جماعت نقش کلیدی دارند.

 حجت‌الاسلام قلی پورافزود: دین وفرهنگ دو مقوله ای است که به جهت رشد ، تعالی و پیشرفت انسان به عنوان یک اصل محسوب می‌شود، فرهنگ را می توان یکی از مهم‌ترین ابزارهای شناخت معرفتی جامعه است دانست.

وی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی و دانشجویان عزیز نزد عموم مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و به دلیل مرجع بودن جایگاه علمی و فرهنگی نقشی مهمی ایفاء می کنند.

قلی پوربه فضای  فرهنگی شهر بابل اشاره کرد و گفت: مردم بابل شناسنامه دینی و مذهبی دارند و یکی از مؤلفه‌های مهم فرهنگی جاری و ساری در این دیار بحث «حجاب و عفاف» است که باید مورد توجه جامعه دانشجویی و دانشگاهی قرار گیرد.

رییس واحد بابل فعالیت های دانشجویان در زمنیه نشریات دانشجویی را مهم ترین کار علمی و پژوهشی دانست و افزود:نشریات باید علمی ،اسلامی و مذهبی باشد،جهت تهیه و انتشارآن دانشجویان در اساتید اهل فن کمک بیگرند.

دکتر رجایی سرپرست جدید دفتر فرهنگ اسلامی واحد بابل گفت: تلاش می‌کنیم با بسترسازی مناسب در مسیر گسترش فعالیت فرهنگی دانشجویان،اساتید و کارکنان در بخش‌های مختلف فرهنگی، دینی، سیاسی، علمی و پژوهشی برابر دستور العمل های سازمان مرکزی انتظارات مسئولان دانشگاه را به نحو شایسته فراهم آوریم و امیدواریم در این عرصه بتوانیم برای پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی وشکوفایی همگام و همسو با مدیریت دانشگاه به سمت کیفی شدن بیش ازهر زمان گام برداریم.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و یکم آبان 1393 توسط ولی پور افروزی

سالن ورزشی یادگار امام(ره) واحد بابل

میزبان رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان کشور

آنا،مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان کشور طی روزهای 28 تا 30 آبان ماه به مدت سه روز در سالن ورزشی یادگار امام(ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،اصغر ثمربخش رییس هیئت کشتی مازندران  گفت: با توجه به درخواست هیات کشتی بابل و رایزنی های انجام شده توسط هیات کشتی استان با فدراسیون رقابت های کشتی آزاد قهرمانی بزرگسالان کشور در این شهرستان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این رقابت ها تحت عنوان بزرگداشت پهلوان امامعلی حبیبی برگزار خواهد شد، افزود: مسابقات کشتی آزاد بزرگسالان کشور طی روزهای 28 تا 30 آبان ماه به مدت سه روز در سالن ورزشی یادگار امام(ره) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار می شود.

رییس هیئت کشتی مازندران اظهارکرد: این مسابقات حکم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان کشور را داشته و نفرات برتر اوزان مختلف به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اهیمت مسابقات کشتی بزرگسالان کشور، 32 تیم از 32 استان کشور در 8 وزن با ترکیب کامل در این رقابت ها حضور داشته و با تمام قوا رو در روی رقبا قرار خواهد گرفت.

عباس ولی پورمدیر روابط عمومی واحد بابل مجتمع ورزشی چند منظوره دانشگاه آزاد اسلامی بابل را مدرن ترین اماکن ورزشی در سطح استان مازندران دانست و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل  با ساخت این مجتمع ورزشی چند منظوره به متراژ 6200 متر مربع، داراي ارتفاع 18 متر، کف پوش استاندارد براي بازیهای بین المللی و لیک برتر ، داراي امكانات كامل، از قبیل اسکوربرد مدرن،ظرفیت 3200 نفرصندلی،VIP ،خانه رزمی،سالن پینگ پنگ،حمام ،رختکن و مهمانسر، ضمن ارتقا سطح علمی و ورزشی جوانان این دیار گامی دیگر در راستای پیشبرد اهداف توسعه و نهادینه کردن فرهنگ ورزش و تضمین سلامت جسمی روحی فکری و همچنین ارتقا روحیه سلحشوری و جوانمردی در بین افراد جامعه برداشته است.

 

 ولی پور افروزی در پایان افزود: واحد بابل در راستای اهداف دانشگاه مبنی بر درآمد زایی، آماده ارائه خدمات ورزشی و واگذاری تایم سالن(اجاره با عقد قرارداد) به کلیه ادارات ونهادهای دولتی وشرکتهای خصوصی،مراکز علمی و آموزشی(دانشگاهها، مدارس دولتی و غیر انتفاعی و ...)ارگانهای نظامی و انتظامی و بسیجیان و ...با فضای مناسب و استاندارد بین المللی میباشد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و یکم آبان 1393 توسط ولی پور افروزی

قلی پور به آنا خبر داد:

پذیرش بیش از2100 دانشجوی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بابل

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل گفت: در سال تحصیلی جدیدبیش از2100 نفر دانشجو در رشته‌های مختلف تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی بابل ثبت نام شده‌اند.

حجت الاسلام حسن قلی پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بابل، اظهار کرد: امسال با پیگیری‌های انجام شده و با عنایت ویژه ریاست عالی دانشگاه جناب آقای دکتر میرزاده و نیز دکتر علوی فاضل معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی،افزایش رشته‌های جدید در مقطع دکترا و کار‌شناسی ارشد، تعداد ثبت نام کنندگان در سال جدید نزدیک به 8100 نفر است؛ در سال تحصیلی جدید 10 رشته در مقطع دکترای تخصصی و32 رشته در مقطع کار‌شناسی ارشد پذیرش دانشجو داشته‌ایم.

رییس واحد بابل گفت: در سال تحصیلی جدید با پذیرش بیش از2100 نفر دانشجو تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بابل، نزدیک به 8100 نفر رسیده است.

قلی پور بیان کرد: با توجه به  فضای آموزشی کمک خدمات آموزشی و پتانسیل‌های موجود در واحد بابل و نیاز‌های  طالبان علم و دانش در استان مازندران به ویژه شهرستان بابل در مقطع تحصیلات تکمیلی پیگیر راه‌اندازی رشته‌های دیگری نیز هستیم.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در حال حاضر دارای325000 مترمربع زمین ،85200 متر مربع فضای آموزشی،پژوهشی،دانشجویی و فرهنگی،8100 دانشجو، 125 نفراعضاي هيأت علمي تمام، 205 کارمند ،11 رشته دکتری،32 رشته کارشناسی ارشد و بیش از75 رشته کارشناسی می باشد،که از این میان تعداد کثیری حدود 30500 نفر دانش آموخته فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل هم اکنون در مشاغل مختلف جامعه کاری کشور مشغول به فعالیت هستند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه پنجم آبان 1393 توسط ولی پور افروزی
دکتر علوی فاضل خبر داد:

آغاز نام نویسی تکمیل ظرفیت علوم پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

خبرگزاری آنا: ثبت نام تکمیل ظرفیت گروه علوم پزشکی و رشته های غیرپزشکی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علوی فاضل با اعلام این خبر به روابط عمومی معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت‌نام برای رشته های گروه علوم پزشکی و رشته های غیرپزشکی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امروز شنبه مورخ 93/7/26 آغاز و تا روز چهارشنبه مورخ 93/7/29 ادامه خواهد داشت.

علوی فاضل در ادامه افزود: کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 93 شرکت کرده اند، می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام برای مرحله تکمیل ظرفیت اقدام کنند.

معاون سنجش و پذیرش در پاسخ به این سوال که هر داوطلب چند رشته/ محل را می تواند انتخاب کند، گفت: هر داوطلب می تواند 20 رشته/ محل را بر اساس علاقه انتخاب و در سایت معاونت سنجش و پذیرش ثبت نام کند.

وی در پایان گفت: نتایج پذیرفته شدگان این مرحله در هفته آینده اعلام خواهد شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

برگزاری مانورایمنی در برابر زلزله در واحد بابل

آنا - به مناسبت هفته کاهش اثرات و بلایای طبیعی ، مانورایمنی در برابر زلزله با مشارکت نیروهای عملیاتی و امدادی دردانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد.

به گزارش آنا ، این مانور با اعلام فرضی وقوع زلزله در شهرستان بابل سر کلاس درس دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل و وارد شدن خسارات مالی و جانی به این مرکز آموزشی و وارد عمل شدن سازمان های امداد رسان آغاز شد.

پور باقر رئیس هلال احمر بابل گفت: این مانور با صدا درآمدن زنگ زلزله دانشجویان آموخته های خود را در مورد ایمنی در برابر زلزله به صورت عملی به نمایش گذاشتند  و نیروهای امدای جمعیت هلال احمر ، آتش نشانی،فرمانداری،فوریت های پزشکی ، نیروی انتظامی،اداره گاز و آبفا پس از نخستین لحظات بروز زلزله فرضی در محل حاضر شده و نسبت به برقراری کمربند حفاظتی و امداد مجروحان پرداختند.

وی بیان کرد: اطفای حریق از نشت گاز و اتصال برق ، تخلیه آب های ساختمان ، ترمیم لوله های گاز و آب ، وارد عمل شدن یگان های انتظامی و انتقال مصدومان به محل امن و سپس به مراکز درمانی ، وارد عمل شدن نیروهای امداد و نجات برپایی چادر و اسکان موقت توسط امدادگران جمعیت هلال احمر از دیگر مراحل برگزاری این مانور بود.

پورباقر گفت: با انجام آموزش های لازم و افزایش دانش مدیریت جامع بحران باید آمادگی مقابله ، بازسازی و بازتوانی را در حوادث و بلایای طبیعی احتمالی داشته باشیم.

وی با اشاره به این که مدیریت صحیح بحران در حوادث و بلایای طبیعی موجب کاهش خسارت ها و حفاظت از جان انسانها می شود اظهار کرد: لازم است در این هفته با انجام مانورهای آموزشی و پیشگیری برای مقابله با بحران و بلایای طبیعی مردم شرایط وقوع حوادث طبیعی احتمالی را احساس کنند.

حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل در حاشیه این مانور از مجموعه هلال احمردانجشویی و زحمات دست اندرکاران برگزاری این مانور قدردانی کرد و گفت:تلاش در جهت حفاظت و نجات جان انسان در برابرزلزله و بلایای طبیعی یک کار خداپسندانه و ارزشمند است.

رئیس واحد بابل اظهار کرد:نقش نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر ، آتش نشانی در جامعه بسیارضروری مهم ، حیاتی و قابل تقدیر و سپاس است.

قلی پور هلال احمر را یک ارکان جهانی و کارآمدی دانست وافزود:اعضای هلال احمر در تمام نقاط دنیا با به خطر انداختن خود در امداد رسانی و نجات انسانها فعالیت و تلاش می کنند.

وی در پایان هدف اصلی از اجرای مانور زلزله دردانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل را آشنایی دانشجویان ،اساتید و کارکنان با راه های برخورد با این بلای طبیعی و انتقال آن به خانواده ها ذکر کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و ششم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

درجلسه توجیهی دانشجویان جدیدالورود عنوان شد

هیچ طوفانی نمی توانند دانشگاه آزاد اسلامی را تکان دهد

آنا،قلی پور رئیس واحد بابل گفت:دانشگاه آزاد اسلامی مثل کوه استواراست / هیچ طوفانی نمی توانند را تکان دهد و برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد ماند

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،ازسوی روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل به منظور تبیین فعالیتهای آموزشی،پژوهشی،دانشجویی و فرهنگی و آشنایی دانشجویان جدیدالورود با مقررات دانشگاه جلسه توجیهی دانشجویان  دانشگاه آزاد اسلامی بابل و سما در سالن آمفی تئاتر دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد.

  در این جلسه حجت السلام قلی پور رئیس واحد بابل ضمن عرض تبریک به دانشجویان ورودی جدید، پیرامون معرفی دانشگاه آزاد اسلامی و عملکرد 33 و ساله و همچین گزارشی ازدستاوردها و فعالیت های علمی،پژوهشی،دانشجویی، فرهنگی و عمرانی نکاتی را بیان کرد و افزود: به شما دانشجویان عزیز توصیه می کنم در همین ابتدای راه خود را برای حضور در مقطع تحصیلات تکمیلی بالاترمهیا کنید.

قلیپور با اشاره به پتانسیل خوب دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه واحد بابل نسبت به دانشگاههای تراز اول کشور از ورودی جدید خواست تا همت بیشتری نسبت به ارتقاء علمی و پژوهشی خود داشته ،سعی و تلاش خود را به مسائل تحقیقاتی معطوف نمایند.

رئیس واحد بابل تأکیدکرد:استعدادهای خود را شکوفا نماید و علاوه بر تلاشهای علمی و آموزشی و پژوهشی در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری و اختراعات علمی که بستر آن امروزه در دانشگاه کاملا مهیا می باشد کوشا باشند

سپس دکتر معماریان معاون آموزشی به نمایندگی از معاونین به تبیین مسائل آموزشی ،دانشجویی،پژوهشی و مالی از قبیل: انتخاب واحد ، نحوه درخواست گواهی اشتغال به تحصیل ، اخذ کارت دانشجویی ، نحوه اخذ کارت تغذیه و سرویس دانشجویی ، نحوه ارتباط با مدیران گروه مشاوره تحصیلی و خانوادگی و ... پرداختند در ادامه این جلسه از پهلوان بشیر باباجان زاده دارند مدال بریز سنگین وزن کشتی فرنگی و سرکار خانم زهرا ابراهیمی دارنده مدال نقره تکواندو قهرمانی جهان در سال  2014 دو دانشجوی رشته تربیت بدنی سما واحد بابل طی لوح سپاس و سکه بهار آزادی تجلیل به عمل آمد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با 28 سال فعالیت و تلاش و بالندگی در عرصه علم و دانش و پژوهش توانسته به نوبه خود در سطح کشور و منطقه نقش ارزشمندی ایفا نماید .

این واحد دانشگاهی در خردادماه سال 1365 با هدف بالا بردن سطح اطلاعات علمی مردم در زمینه های مختلف و تعلیم و تربیت نیروهای متخصص و متعهد جهت رفع نیازهای علمی و فنی جامعه وارد جرگه مقدس تعلیمات آموزش عالی کشور شد. از آن سال تاکنون این واحد دانشگاهی توانسته است به پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف علمی نایل آید و چهره این دانشگاه از نظر کیفیت و کمیت فضای آموزشی و ارتقای سطح علمی با بهترین دانشگاه های کشور قابل مقایسه است در حال حاضر سایت بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل درکیلو متر 3 اتوبان بابل قائم شهربا کلیه امکانات مدرن آزمایشگاهی ، کمک خدمات رفاهی ،آموزشی  ،سالن های آمفی تئأتر ، سالن ورزشی چند منظوره  استاندارد بین المللی به مساحت 6800 متر مربع داری اسکور بورد مدرن به ظرفیت 3200 نفر تماشاچی و کنفرانس با تجهیزات کامل صوتی و تصویری و سایت کامپیوتر مجهز استقرار داشته  به طوری که درجه سازمانی این واحد با چندین پله جهش از متوسط به بسیار بزرگ نوع الف تغییر کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در حال حاضر دارای325000 مترمربع زمین ،85200 متر مربع فضای آموزشی،پژوهشی،دانشجویی و فرهنگی،8150 دانشجو، 125 نفراعضاي هيأت علمي تمام، 205 کارمند ،11 رشته دکتری،45 رشته کارشناسی ارشد و بیش از75 رشته کارشناسی می باشد،که از این میان تعداد کثیری حدود 30500 نفر دانش آموخته فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل هم اکنون در مشاغل مختلف جامعه کاری کشور مشغول به فعالیت هستند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و ششم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

در بزرگداشت روزملی دامپزشکی درواحد بابل عنوان شد.

یکی از نهاد های اساسی و مهم در نظام آموزشی  دامپزشکی است

 

آنا،قلی پور گفت:دامپزشکان در سلامت انسان و جلو گیری از بسیاری بیماریهای حیوان و انسان نقش مهمی دارند.

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل ، مراسم بزرگداشت روزملی دامپزشکی  با حضورحجت الاسلام حسن قلی پوررئیس واحد بابل،دکتر رضوانی مدیرکل دامپزشکی مازندران، اساتید فرهیخته دامپزشکی استان، معاونین ودانشجویان در سالن اجتماعات دانشکده پرستار و مامایی واحد بابل برگزارشد.

قلی پور رئیس واحد بابل ضمن گرامی داشت روز ملی دامپزشکی گفت:اهمیت و ضرورت این رشته بیش از هر زمانی احساس می شود وحیات بشر به این رشته بستگی دارد.

حسن قلی پور گفت:حرفه دامپزشكي صرفا به معناي درمان يك بيماري در دام نيست اين رشته نقش موثري در بهداشت عمومي و ارتقاي سلامت جامعه دارد.

رئیس واحد بابل تأکید کرد:دانشجویان و اساتید باید فعالیت،تحقیق، تلاش و کوشش کنند تا ضمن گسترش این رشته ما شاهد رشد و شکوفایی آن باشیم.

وی تصریح کرد:دانشجویان عزیزهر چقدر به حیوانات برسند هم پیش خداوند محجورندو هم نزد خلق خدا وحمایت از حیوانات از دستورات دین مبین اسلام است، خدمت در این رشته همیشه ماندگار خواهد بود.

قلی پورافزود:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل تنها دانشگاهی است در سطح سه استان مازندران،گیلان و گلستان بعد از چند سال تلاش و پیگیری های فراوان توانست رشته دکتری دامپزشکی را دایر نماید.

وی گفت :خوشبختانه دانشجویان دکتری دامپزشکی این واحد دانشگاهی خوب درس می خوانند و در کارهای پژوهشی و تحقیقات به ویژه در ارائه مقالات ISIموفق عمل کردند.

دکتر یسد محمد حسینی فر  رئیس دانشکده دامپزشکی ضمن ارائه گزارش عملکرد علمی و پژوهشی دانشجویان و تبریک روز دامپزشک از نقش بی بدیل دامپزشکان یاد و اظهار امیدواری کرد که روز 14مهر( روز دامپزشک)نقطه عطفی برای ایجاد همدلی،وفاق و اتحاد در ببین افراد شاغل در این حرفه باشد.

دکتر هادی زاده معلم استاد برجسته دامپزشکی استان به جایگاه دامپزشکی اشاره کرد و افزود: دامپزشکی اقیانوس ،پزشکی دریا،دندانپزشکی رودخانه و داروسازی جوی آب است.

هادی زاده گفت:این اقیانوس ژرفای عمیق دارد از تکالیف و وظایف بندی که شما در جامعه دارید اقیانوس اشتغال،کار،بهروری است که شناگری توانمند می خواهد.

عضو هئیت علمی بابل پتانسیل و امکانات دامپزشکی در واحد بابل را استاندارد و  ویژه خواند و عنوان کرد: هنوز جایگاه برای افراد متخصص دامپزشکی در جامعه خالی است،.

هادی زاده بیان کرد:دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در زمینه فعالیت های دامپزشکی نگینی در شمال و قطبی در کشوراست

در پایان ازاساتید، دانشجویان و پژوهشکران برتر علمی  طی لوح سپاس و جوایز پزشکی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه نوزدهم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

همایش ملی تحلیل راهبردی دیدگاههای مقام معظم رهبری در اقتصاد و مدیریت: حماسه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی  با محوریت:

 

مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی

 

اقتصاد بین الملل و نقش آن در تحقق اقتصاد مقاومتی

 

تبین اقتصاد مقاومتی

 

نقش بازار های مالی در تحقق اقتصاد مقاومتی

 

اهمیت سرمایه گذاری اشتغال و بهره وری برای نائل شدن به اقتصاد مقاومتی

 

اقتصاد مقاومتی و تحقق اصل 44 قانون اساسی

 

اقتصاد مقاومتی،تولید ملی و تحریم های اقتصادی

 

فرصت ها و چالش های اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف اقتصادی

 

نقش بازار ها و نهادهای مالی در تحقق اقتصاد مقاومتی

 

درتاریخ 12/11/ 1393با حضور اندیشمندان،اساتید گروه اقتصاد ،صاحبنظران،دانشجویان و مدیران شرکت های اقتصادی درسالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابلبرگزار خواهد شد.

  با محوریت:

مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی

اقتصاد بین الملل و نقش آن در تحقق اقتصاد مقاومتی

تبین اقتصاد مقاومتی

نقش بازار های مالی در تحقق اقتصاد مقاومتی

اهمیت سرمایه گذاری اشتغال و بهره وری برای نائل شدن به اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی و تحقق اصل 44 قانون اساسی

اقتصاد مقاومتی،تولید ملی و تحریم های اقتصادی

فرصت ها و چالش های اقتصاد مقاومتی در بخش های مختلف اقتصادی

نقش بازار ها و نهادهای مالی در تحقق اقتصاد مقاومتی

درتاریخ 12/11/ 1393با حضور اندیشمندان،اساتید گروه اقتصاد ،صاحبنظران،دانشجویان و مدیران شرکت های اقتصادی درسالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابلبرگزار خواهد شد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه نوزدهم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

ثبت نام دوره هاي دكتري تخصصي پژوهش محور آغاز شد

دكتر علوي فاضل با اعلام اين خبر به روابط عمومي معاونت سنجش وپذيرش گفت: ثبت نام دوره هاي دكتري تخصصي پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامي ازساعت 16 روز سه شنبه مورخ 8/7/93 آغاز و تا روزيكشنبه 27مهرماه ادامه خواهد داشت. متقاضيان مي توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند. علوي فاضل در مورد شرايط ثبت نام گفت: متقاضيان دوره دكتري پژوهش محور بايد در گروه علوم انساني حداقل داراي معدل 18 و در گروه غيرانساني حداقل داراي معدل 17 در مقطع كارشناسي ارشد باشند. وي در مورد ويژگي هاي اين متد تحصيل گفت: اين متد تحصيلي بيشتر متكي بر پژوهش و كار تحقيقي دانشجو زيرنظر استاد راهنما مي باشد. لذا با توجه به اينكه يكي از نيازهاي كشور ارتباط بين آموزش و صنعت و تجارت است، در اين دوره نيز پايان نامه ها مي بايست بتواند به نيازهاي بازار كار پاسخ مناسبي دهد و در اين راستا به رشته تحرير درآيد. وي در مورد تفاوت دوره هاي پژوهش محور با دوره هاي ديگر گفت: به لحاظ مدرك، استخدام و ... هيچ تفاوتي بين مدارك پژوهش محور و دوره هاي آموزشي و پژوهشي وجود ندارد. فقط در دوره دكتري پژوهش محور تأكيد بر اين است كه دانشجويان، به تحقيقات در زمينه هاي كاربردي تر موردنياز كشور رو آورند. وي در مورد نحوه گزينش گفت: پس از پايان ثبت نام اينترنتي، افراد واجد شرايط در كليه رشته ها به معاونت پژوهشي معرفي خواهند شد تا مصاحبه علمي از آنها صورت گيردو طرحهاي تحقيقاتي پيشنهادي آنها مورد بررسي قرارگيرد در نهايت نيز نتيجه آزمون مصاحبه، از طريق معاونت سنجش و پژوهش اعلام خواهد شد. وي در پايان گفت: بخشي از هزينه هاي دوره تحصيل پژوهش محور از محل اعتبارات طرح هاي تحقيقاتي اساتيد راهنما پرداخت مي شود و بخشي از آن را خود دانشگاه متقبل خواهد شد. اما چنانچه به هر دليل هزينه هاي دوره توسط استاد راهنما پرداخت نشود، هزينه ها مستقيماً از خود دانشجو اخذ خواهد شد.

 

بخشنامه دکتری پژوهش محور در دانشگاه آزاد ابلاغ شد/ اولویت پذیرش با استعدادهای درخشان
بر اساس مجوز وزارت علوم، دانشگاه آزاد هم می تواند در زمینه پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور اقدام کند؛ به همین منظور بخشنامه این دوره از پذیرش متقاضیان از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، بخشنامه پذیرش دانشجو در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد تصویب شد که جزئیاتش به این شرح است.

دانشگاه آزاد اسلامی سلامي به منظور توسعه پ‍ژوهش هاي كاربردي تقاضا محور و تقويت ارتباط دانشگاه با صنعت و خدمات و تربيت پ‍ژوهشگران متعهد، متخصص و كارآفرين در زمينه هاي مختلف علوم و فناوري و براساس مجور سوم اردیبهشت ماه سال 91 وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در واحدهايي كه مجوز قانوني پذيرش دوره هاي دكتري تخصصي را دارند، اقدام به پذيرش دانشجوي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور در رشته هاي غيرپزشكي مي كند.

معرفي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور

1- دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور بالاترين دوره تحصيلي آموزش عالي است كه به اعطاي مدرك تحصيلي «دكتري تخصصي پ‍ژوهشي (ph.D by Research)» مي انجامد و رسالت آن تربيت افرادي است كه با نوآوري، خلاقيت و كارآفريني در زمينه هاي مختلف علوم و فناوري در رفع نيازهاي كشور و گسترش مرزهاي دانش نو موثر باشند. به عبارت ديگر مجموعه اي هماهنگ از فعاليت هاي پ‍ژوهشي و آموزشي است كه در آن محور اصلي كسب دانش و مهارت از طريق پ‍ژوهش هدفمند و نوآوري است.

2- مجموع واحدهاي دوره دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور در برنامه درسي مصوب هر رشته 36 واحد شامل 28 تا 33 واحد مربوط به طرح پ‍ژوهشي و 3 تا 8 واحد باقي مانده مربوط به واحدهاي درسي آموزشي موردنياز است كه بنا به نظر استاد يا استاداند راهنما دانشجو موظف به گذراندن آن (ترجيحاً در نيمسال اول تحصيل خود) خواهد بود.

3- مدرك دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور (ph.D by Research) مانند مدرك دكتري تخصصي آموزشي - پ‍ژوهشي معتبر است و دانش آموختگان در اين شيوه از مزاياي استخدامي مترتب بر آن (از جمله عضويت در هيأت علمي دانشگاه ها و موسسه هاي آموزش عالي و پ‍ژوهشي با رعايت ساير مقررات) بهره مند خواهند شد.

4- مدت مجاز تحصيل در دوره دكتري پ‍ژوهش محور حداقل 3 سال و حداكثر 4 و نيم سال است. در صورت ضرورت به پيشنهاد استاد (استادان) راهنماي اصلي و تأييد گروه ذيربط حداكثر تا يك نيمسال تحصيلي به اين مدت افزوده مي شود.

شرايط و چگونگي جذب دانشجوي دكتري تخصصي پ‍ژوهش محور:

1- تمام داوطلباني كه داراي حداقل معدل كارشناسي ارشد 18/00 در رشته هاي علوم انساني و 17/00 در رشته هاي غير علوم انساني هستند مجاز به ثبت نام و شركت در مراحل بررسي و پذيرش دوره دكتري پ‍ژوهش محور هستند.

تبصره 1- دارندگان مدرك دكتري عمومي پزشكي يا داروسازي كه داراي حداقل معدل 17 باشند، بدون شركت در آزمون دكتري تخصصي سال 93 مجاز به ثبت نام در مراحل پذيرش اين دوره هستند و در چارچوب اين دستورالعمل در مورد ايشان عمل خواهد شد.

تبصره 2 – اگر واحد جامع دانشگاه آزاد اسلامي يا دانشگاه مادر دولتي در ميان 15 دانشگاه برتر توليدكننده علم منطبق با بانك اطلاعاتي Scopus قرار داشته باشد، ضريب معدل فارغ التحصيلان اين دانشگاه ها معادل 1/1 براي رشته هاي با حداقل معدل قابل قبول 17 و 1/05 براي رشته هاي با حداقل معدل قابل قبول 18 خواهد بود.

2- داوطلبان حائز شرايط بند 1 لازم است توسط استاد راهنماي اصلي كه بايد عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي و حداقل استاديار با سابقه داشتن دانشجوي دكتري باشد و نيز داراي طرح برون دانشگاهي مصوب يا طرح تحقيقاتي مورد حمايت دستگاه هاي اجرايي و نهادهاي عمومي با تأمين اعتبار حداقل نيمي از هزينه كل دوره باشد به معاونت سنجش و پذيرش دانشگاه معرفي شوند. داوطلبان مذكور مي توانند براي ترم اول يا ترم دوم هرسال تحصيلي به معاونت مذكور توسط اساتيد واحد شرايط فوق الذكر معرفي شوند.

تبصره – افزون بر استاد راهنماي اصلي، استاد راهنماي دوم مي تواند از ميان اعضاي هيأت علمي دانشگاه ها و متخصصان داراي مدرك دكتري تخصصي داخل يا خارج از كشور حسب مورد انتخاب شود. استاد راهنماي اصلي مي تواند در صورت امكان و تعهد استاد راهنماي دوم از اعتبار پ‍ژوهشي استاد راهنماي دوم هم استفاده كند. در اين صورت تعهد استاد راهنماي دوم بايد توسط استاد راهنماي اول تضمين شود.

3- داوطلب موظف است ظرف مدت 20 روز از تاريخ صدور اين اطلاعيه فرم مربوط به پذيرش اين دوره را از پايگاه اينترنتي معاونت سنجش و پذيرش به آدرس www.azmoon.net دريافت و پس از تكميل به همراه مستندات ديجيتالي مربوطه در اين خصوص شامل مشخصات اشخاص يا موسسات و شركت هاي حقيقي يا حقوقي، دستگاه اجرايي و يا نهاد عمومي حمايت كننده از طرح پ‍ژوهشي، استاد راهنما و طرح تحقيقاتي را در قالب فايل pdf از طريق پايگاه فوق ارسال كند.

4- پذيرش دانشجو در اين شيوه براساس مجموع امتيازات حاصل از معدل، مصاحبه علمي و ارزيابي طرح تحقيقاتي پيشنهادي زير نظر معاونت پ‍ژوهش و فناوري سازمان مركزي انجام و حداكثر يك ماه پس از انقضاي مهلت ارسال مدارك اعلام خواهد شد. معاونت پ‍ژوهش و فناوري سازمان مركزي بدين منظور گروه داوراني كه بايد به تأييد رئيس دانشگاه برسد تعيين كه امر مصاحبه و ارزيابي مدارك متقاضي را برعهده خواهند داشت، رئيس گروه داوران معاون پ‍ژوهش و فناوري دانشگاه است.

تبصره – حداقل توانايي لازم در زبان انگليسي براي پذيرش قطعي داوطلبان، دارا بودن نمره 65 براي  TOEFL (IBT) يا نمره 6 براي IELTS يا نمره 50 برای EPT یا نمره 520 برای (Paper Base)TOFEL  یا نمره 65 برای MCHE و یا نمره 540 برای TOLIMO پیش از دفاع نهایی از رساله دکتری تخصصی است.

5- حداقل هزینه دکتری پژوهش محور به عنوان نیمی از هزینه های کل دوره، معادل شهریه دکتری تخصصی آموزشی و پژوهشی است که در سال تحصیلی 94-93 مطابق مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه و از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی استاد راهنما در طول دوره (با درنظر گرفتن افزایش سالانه نرخ شهریه) باید پرداخت شود. معادل هزینه های مذکور، دانشگاه آزاد اسلامی هم دیگر هزینه های دوره های پژوهش محور را از محل امکانات، تجهیزات آموزشی و پژوهشی و تامین اساتید مورد نیاز این دوره را تامین خواهد کرد. به هرحال دانشجویان این دوره به جز مبالغ مذکور که از طریق طرح تحقیقاتی استاد تامین می شود، وجه دیگری پرداخت نمی کنند.

6- چنانچه به هر علت هزینه های دوره دکتری پژوهش محور توسط استاد راهنما از محل اعتبارات طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی پرداخت نشودف ادامه تحصیل دانشجوی پذیرش شده برای اجرای این طرح منوط به پرداخت هزینه های مربوط توسط خود دانشجو است و ابتدای ثبت نام تعهدی به شرح پیوست از استاد و دانشجو به طور جداگانه اخذ می شود.

7- دانشجویان دوره دکتری تخصصی پزوهش محور فقط در واحدی که پذیرفته می شوند و تحت نظر استاد راهنمایی که تامین اعتبار پژوهشی دانشجو را تعهد می کند، ادامه تحصیل خواهند داد و به هیچ وجه به واحد دیگری منتقل نمی شوند.

8-شرط دفاع از رساله دکتری پژوهش محور، ارائه پذیرش یا چاپ دو مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان رشته های علوم انسانی و هنر و دو مقاله ISI داری ضریب تاثیر یا ثبت یک اختراع بین المللی برای دانشجویان سایر رشته ها است.

تبصره- ارائه یک اثر بدیع هنری می تواند جایگزین یک مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان رشته هنر شود.

 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نهم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

ر

ئیس واحد بابل به آنا خبر داد:

راه‌اندازی 24 رشته جدید در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری واحد بابل

خبرگزاری آنا: حسن قلی پور از راه‌ اندازی ۲4رشته جدید در مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری در این واحد دانشگاهی خبر داد.

حجت الاسلام قلی پور با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: با پیگیری‌های انجام شده و با عنایت ویژه ریاست عالی دانشگاه جناب آقای دکتر میرزاده و نیز دکتر علوی فاضل معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، مجوز راه‌اندازی این تعداد رشته از وزارت علوم، تحقیقات فن آوری و سازمان مرکزی دانشگاه اخذ و از مهر سال جاری در این مقاطع دانشجو پذیرفته می‌شود.

وی رشته‌های جدید در مقطع دکتری را شامل و رشته‌هایحسابداری،جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه ،روانشناسی تربیتی،-مدیریت بازرگانی –مدیریت بازاریابی، مهندسی کامپیوتر-سیستم های نرم افزاری، تکثیر و پرورش آبزیان، مدیریت آموزشی، الهیات و معارف اسلامی –فقه و حقوق، علم اطلاعات و دانش شناسی و همچنين رشته‌هاي کارشناسی ارشدجامعه شناسی،تاریخ انقلاب اسلامی،علوم تربیتی-آموزش ابتدایی،اقتصاد انرژی، علم اطلاعات و دانش شناسی-مدیریت کتابخانه دیجیتال، علم اطلاعات و دانش شناسی-مدیریت اطلاعات، علم اطلاعات و دانش شناسی-مطالعات کتابخانه عمومی، علم اطلاعات و دانش شناسی- مدیریت کتابخانه ، جامعه شناسی- انقلاب اسلامی، مطالعات زنان و حقوق زن در اسلام، بافت شناسی-دامپزشکی، شناخت اندیشه های امام خمینی(ره)، زیست شناسی-سلولی و مولکولی،مهندسی منابع طبیعی-بوم شناسی آبزیان شیلات عنوان کرد.

قلی پور، رشته های فقه حقوق اسلامی،حسابداری، ادبیات عرب،ادبیات فارسی،شیمی،معماری،کامپیوتر،مدیریت بازرگانی باگرایش- تحول-بازاریابی-بین الملل-بیمه-مالی –داخلی،علوم اجتماعی و شیلات را از دیگر رشته ها عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی این تعداد رشته جدید تعداد رشته‌های واحد بابل در تحصیلات تکمیلی به 41 رشته رسیده است.

رئیس واحد بابل بیان کرد: با توجه به  فضای آموزشی کمک خدمات آموزشی و پتانسیل‌های موجود در واحد بابل و نیاز‌های  طالبان علم و دانش در استان مازندران به ویژه شهرستان بابل در مقطع تحصیلات تکمیلی پیگیر راه‌اندازی رشته‌های دیگری نیز هستیم.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نهم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

رئیس واحد بابل در گفتگو با آنا:

ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش و درآمدزایی دو  رویکرد‌ جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل مهم‌ترین رویکرد این دانشگاه را با توجه به سیاست ریاست عالی دانشگاه مبنی بر تامین 12درصد درآمد‌ها از منابع غیرشهریه دانشجویی محقق خواهد شد، ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش و درآمدزایی اعلام کرد.

حجت الاسلام حسن قلی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، با بیان اینکه برای دستیابی به تولیدات علمی و پژوهشی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد افزود:جذب اعضای هئیت علمی مجرب و گسترش رشته های دکترا و کارشناسی ارشد از برنامه ها و چشم انداز آینده این واحد دانشگاهی است.

قلی پور با توجه به آغاز مراحل ثبت‌نام دانشجویان برای سال تحصیلی جدید، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بابل در سال جاری، با افزایش رشته دکترا و تحصیلات تکمیلی  یک تحول عظیمی در دانشگاه  ایجاد شده ،واحد بابل با داشتن امکانات بسیار وسیع و اساتید مجرب برای ادامه فعالیت خود از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و از حمایت و زحمات دکتر میرزاده و علوی فاضل تشکر وقدردانی می شود

رئیس واحد بابل افزود: دانشگاه‌ باید برای درآمدزایی خود ضمن استفاده  امکانات و بهره برداری مناسب از فضای آموزشی،ورزشی / تولیدات علمی خود را به فن‌آوری تبدیل کند تا وابستگی خود را به شهریه از بین ببرد.

این مسئول گفت:در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گام نخست را در بخش درآمدزایی خوب برداشته با اجاره سالن ورزشی و آمفی تئاتر در آمد قابل قبولی را کسب نموده که مورد تشویق دکتر میرزاده قرار گرفت.

رئيس واحد بابل تأکید کرد : هر حركتي در جهت ايجاد زير ساختارها و توسعه فضاي آموزشي و پژوهشي تا توليد فن آوري نوين نياز به همكاري اسایتد، دانشجویان، مديران و کارکنان دارد، و براي پيشرفت در اين زمينه بايد به قوانين و مقررات و دستور العملهاي سازمان مركزي توجه ويژه كرد.

 حسن قلي پور بيان داشت : انجام كارهاي درست با روش صحيح جهت هدفمند كردن ارتقاي فرهنگي و افزايش كيفيت آموزش و پژوهش براي پيشرفت دانشگاه آزاد اسلامي موضوع مهمي است .

این مسئول مهم ترین کارهای این دهه را کیفیت بخشیدن آموزش دانشگاه دانست و گفت:از حمایت همه جانبه مخصوصأ گسترش رشته های ارشد و دکتری که در سطح کشور توسعه یافته تقدیر می شود،دانشگاه آزاد اسلامی بخوبی نشان داد که می تواند بهتر از دانشگاه های کشورهای منطقه که هزارها جوانان این کشور در آنجا ادامه تحصیل می دهند و معلوم نیست بعد از چند سال با چه وضعی بر می گردند تربیت کند.

وی تصریح کرد:علاو بر اینکه میلیارد ها سرمایه از این مملکت خارج می شود و همچنین سرمایه های نسل جوانی که آینده سازان این کشور هستند به خطر می افتد،دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن اساتید با تجربه و امکانات بسیار عالی می تواند بهترین نسل جوان را از نظر تعلیم و تربیت در این کشور ایجاد کند.

با سابقه ترین رئیس واحد دانشگاهی کشور افزود: دانشگاه بدون هیچ امکاناتی فقط توکل بر خدا کارش را آغازکرد. اگر توکل به خدا در کارها وجود داشته باشد یقیناً آن کار به پیروزی خواهد رسید. پس مواظب باشیم که همیشه کارها را در جهت رضای خدا شروع کنیم. دانشگاه با شهریه دانشجویان و برخی از خیرین اکنون بیش از دو وزارتخانه  تجهیزات ،امکانات و فضای آموزشی و فرهنگی دارد.

 قلی پور اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین خدمت را به این کشور کرده است و علم را به اوج قدرت رسانده است. اکنون دانشگاه آزاد اسلامی را در دنیا به عنوان بزرگترین  مرکز علمی غیرانتفاعی جهان با نام نیک یاد می کنند و این دانشگاه را به عنوان معتبرترین مرکز علمی در جهان می شناسند. این دانشگاه هزاران دانشجوی عالی رتبه  در رشته های مختلف به جامعه تحویل داده است.

رئیس واحد بابل گفت:دانشگاه آزاد دروازه و درهاي علم را به روی طالبان علم باز کرده است و نمونه این ادعا مقالات ،اختراعات وطرح های تحقیقاتی است که در سطح جهان تحصیلکرده های این دانشگاه ارائه داده اند، و همچنین کتابها و مقاله های علمی و کارهای پژوهشی كه  در این دانشگاه انجام شده است.

عضو هئیت علمی واحد بابل اذعان کرد:واقعأ مایه شگفتی است که برخی تحصیل کرده ها دانشگاه را مورد حمله قرار می دهند ویا می گویند چرا شهریه زیاد شده اولأ شهریه بر اساس مصوبه دولت اضافه نشده و اگر شده دانشگاه آزاد اسلامی یک موسسه علمی غیر انتفاعی است که هیچ در آمدی ندارد.

قلی پور گفت:اخیرأ تعدادی به بهانه های مختلف دانشگاه را مورد هجمه قرار دادند،مبنی بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با گرفتن رشته های ارشد و دکتری نمی تواند کیفیت آن را بالا ببرد،مایه تعجب و شگفتی است  دانشگاه آزاد اسلامی به کرات نشان داده که می تواند بهترین نیرو را به لحاظ علمی ،پژوهشی و فرهنگی را آموزش، و بهتر از کشورهای خارجی تحویل جامعه دهد.

قلی پور در پایان بیان کرد: دانشگاه آزاد همانند خورشیدی است که به درخشندگی می پردازد و کسی نمی تواند این نور را خاموش کند و این خورشید تا ابد به نورافکنی خود ادامه می دهد


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نهم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

دکتر ناصر استاد در بازدید از ازامکانات و تجهیزات آزمایشگاهی،درمانگاه ،کتابخانه و سایت کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی بابل گفت:خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل بهترین فضای آموزشی و مجهزترین امکانات آموزشی و آزمایشگاهی را برای علم اندوزی و تحقیق و پژوهش اساتید و دانشجویان فراهم نموده

 
 

دکتر استاد: خلاقیت و نوآوری در حوزه پژوهش و تحقیقات باید کاربردی شود

 

آنا:رئیس مرکز توسعه پژوهش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پژوهش و تحقیقات رکن اصلی دانشگاه است باید خلاقیت و نوآوری در این بخش بیشتر کاربردی شود.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، دکتر ناصر استاد در بازدید از ازامکانات و تجهیزات آزمایشگاهی،درمانگاه ،کتابخانه و سایت کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی بابل گفت:خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل بهترین فضای آموزشی و مجهزترین امکانات آموزشی و آزمایشگاهی را برای علم اندوزی و تحقیق و پژوهش اساتید و دانشجویان فراهم نمود.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما پویایی و شکوفایی استعدادهای نهفته دانشجویان و فرهیختگان است، تصریح کرد:جهت دستیابی به علم و دانش و فن آوری نوین اساتید ما در حوزه پژوهش رشته های علوم پزشکی تحقیقات و مطالعات بیشتری انجام دهند

دکتر ناصر استاد با اشاره به اینکه بابل یک شهر دانشگاهی و پزشکی است گفت:زمینه برای اساتید ودانشجویان واحد بابل جهت دستیابی به محصولات و تولیدات علمی و ایجاد پارک تحقیقاتی وجود دارد،این اساتید و دانشجویان هستند که برای ارتقاء علمی خود باید تلاش نمایند.

وی هدفمندسازی پژوهش، ایجاد راهکارهای مناسب و تشویقی در امر پژوهش را بهترین روش به عنوان یکی از ابزارهای افزایش کیفیت آموزش در بین محققان ،اساتید و دانشجویان دانست وبیان کرد:راهکارهای کاربردی و هدفمند و دانش افزایی دانشجویان موجب خلاقیت و نوآوری علمی می شود.

رئیس مرکز توسعه پژوهش علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان اظهارکرد:حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل یکی از روسأی موفق و خلاقی است که توانسته تحولات چشمگیری در زمینه توسعه فضای آموزشی و ارتقای سطح علمی، پژوهشی و فرهنگی در دانشگاه های آزاد اسلامی واحد قائمشهر و بابل ایجاد کند. 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفتم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

مراسم بازگشایی مجموعه مدارس سما واحد بابل در سال تحصیلی 94-93

آنا،مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مجموعه مدارس سما واحد بابل و با حضورحجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل،دکتر فلاح رئیس شورای سیاست گذاری سما مازندران، مسئولینی از آموزش و پرورش بابل، و دبیران محترم در سطح مدراس سما  برگزار گردید .

به گزارش خبر گزاری آنا از بابل،در این مراسم که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز گردید  مدیران مدارس ضمن تبریک فرارسیدن اول مهر ماه مهر و محبت و بهار تعلیم و تربیت به حاضران  و معلمین و دانش آموزان ؛ گزارشی  از وضعیت مدرسه سما را  در سال های گذشته ارائه داد.

حضورحجت الاسلام حسن قلی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل ضمن تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید و همچنین آغاز هفته دفاع مقدس ؛محیط مدرسه و سنگر علم و دانش بهترین و مهم ترین سنگر برای ساختن ایرانی آباد و سرافراز دانست و تاکید کرد: تلاش و فعالیت شما دانش آموزان موجب سر بلندی و اقتدار علمی ما خواهد شد و به هر درجه علمی برسید جامعه به وجد شما افتخار می کند.

رئیس واحد بابل افزود: هیچ کار و امری در جهان هستی بافضیلت تر و بالاتر از تعلیم و تربیت نسیت ، سعادتمندی و انسانیت بشر در پناه علم و اخلاق است.

قلی پور اظهار کرد:نقش معلمین و اولیائ مدارس در تعالی و تکامل دانش آموزان بسیار مهم و ضروری است که با همت و تلاش هر دو باعث تقویت و رشد نو نهالان و نوجوانان خواهد شد.

وی رعایت ادب را بهترین سرمشق زندگی همه انسانها دانست وافزود: رفتار و کردار معلمان عزیزدر تعلیم و تربیت دانش آموزان تأثیر مستقیم دارد ،چون این عزیزان بهترین انسانها هستند قلب پاک و بی آلایشی دارند .

رئیس واحد بابل به تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:هیچ نهادی و ارگانی به اندازه دانشگاه آزاد اسلامی به نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت نکرده است،بار سنگینی از دوش دولت برداشته است و ما نیز تمام تلاش و امکانات خود را برای تعالی و پیشرفت بکار خواهیم گرفت.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفتم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

اداره یکی از مدارس دولتی شهرستان بابل به سما واگذارشد

 

خبرگزاری آنا: بین دانشگاه آزاد اسلامی بابل با اداره آموزش و پروش این شهرستان تفاهم‌نامه همکاری امضا شد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، همت احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل بعد از بازدیدهای متعدد از مدارس سما با توجه به کیفیت ،کمیت و فضاهای خوب آموزشی و نیز عملکرد بسیار خوب فرهنگی و آموزشی مرکز سما بابل در طول چندین سال متولی در حوزه تعلیم و تربیت اداره یکی از مدارس دولتی شهرستان را به مرکز سما بابل واگذار کرد.

احمدی هدف ازاین کار را ایجاد همکاری علمی و فرهنگی بین اموزش وو پرورش و دانشگاه دانست و گفت:دانشگاه آزاد اسلامی فضا، امکانات و تجهیزات خوبی برخوردار است از این امکانات باید برای تعلیم و تربیت جوانان جامعه استفاده کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل تأکید کرد:امیداوریم در سال های آتی نیز با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل و دیگر مراکز آموزشی ، بتوانیم گام مهمی جهت ارتقای سطح علمی، فرهنگی و پژوهشی شهرستان و موفقیت دانش آموزان مستعد و کم بضاعت بر داریم.

حجت الاسلام حسن قلی پور رئیس واحد بابل در باز گشایی مدرسه گفت:دانشگاه آزاد اسلامی به لطف پرودگار امکانات خوبی دارد مدیر آموزش و پرورش بابل تدبیر وکار هوشمندانه ای انجام داد،مرکز سما بابل در تعلیم و تربیب دانش آموزش کارنامه درخشانی از خودش به جا گذاشت.

قلی پور انجمن اولیاء و مربیان مدارس را متولیان اصلی  دانش آموزان دانست و افزود:همکاری، اتحاد و همفکری فی مابین نقش موثری در رشد ، تعالی و شکوفایی دانش آموزش دارد.

رئیس واحد بابل بیان کرد: از بدو تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی تا کنون دانشگاه مورد هجمه و بی مهری های برخی نا اهلان وکج سلیقه ها قرارگرفت ولی به لطف خداوند قادرو رهنمود ها و منویات حکیمانه مقام معظم رهبری وهمچنین حمایت های بیدریغ آیت الله هاشمی رفسنجانی روز به روز شاهد پیشرفت و ارتقاءعلمی،فرهنگی و پژوهشی این مجموعه عظیم هستیم.

قلی پور خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بابل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مرکز آموزشی و فرهنگی شمال کشور در بالابردن سطح علمی، پژوهشی، فرهنگی و اقتصادی منطقه نقش مؤثر و غیرقابل انکاری داشته است و اکنون با افزایش و ایجاد رشته های دکتری و کارشناسی ارشد سعی در ارتقای سطح علمی، فنی، تخصصی و اقتصادی منطقه دارد.

وی همچنین از ایجاد تأسیس مرکز دانش بنیان در این واحد دانشگاهی خبر داد و افزود: تمامی اقدامات انجام‌شده یکساله اخیر در راستای تأکید دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به منظور استفاده از پتانسیل‌ها و امکانات مجموعه دانشگاه در راستای گسترش رشته تحصیلات تکمیلی و جذب درآمد‌های غیر از شهریه دانشجویی بوده و این واحد دانشگاهی با توجه به موقیعت جغرافیای ومرکز تحقیقات (رجه) و آزمایشگاههای مدرن،سالن ورزشی چند منظوره در جذب بودجه 12درصدی غیرشهریه‌ای از طریق دانشگاه پیش‌قدم خواهد بود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفتم مهر 1393 توسط ولی پور افروزی

استاندار مازندران عضو شورای سیاستگذاری سازمان  سما مازندران شد.

 

آنا،رئیس شورای سیاستگذاری سازمان سما مازندران  از عضویت استاندار مازندران در شورای سیاستگذاری این سازمان در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل: مهدی فلاح جلودارتغییر مدیریت در دانشگاه مثبت ارزیابی کرد گفت: پس از معرفی دکتر میرزاده به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شورای سیاستگذاری سما یکی از نخستین تغییرات در حوزه سما بود.

رئیس شورای سیاستگذاری سازمان سما در مازندران دانشگاه آازاد اسلامی  را یکی از بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: دانشگاه به جهت توان علمی و فرهنگی در بهترین شرایط زمانی قرار دارد،سازمان سما یکی از پایه  و ارکان این دانشگاه است.

فلاح  واگذاری  حدود اختیارات بر امورات سما در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها را کارمهم برشمرد و افزود: این رویه با تشکیل شورای سیاستگذاری استانی سما تغییر اساسی پیدا کرده است.

فلاح جلودار با بیان اینکه از این پس هرگونه فعالیت سازمان سما در مازندران باید با مجوز و تائید این شورا انجام گیرد، افزود: در نخستین گام اعضای شورای سیاستگذاری سازمان سما در مازندران مشخص شدند و احکام همه اعضا صادر شد.

فلاح افزود: در شورای سیاستگذاری سما هفت عضو حقیقی و حقوقی عضویت دارند که معاون بزرگ‌ترین واحد استانی سما دبیر این شوراست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بزرگ‌ترین واحد استانی در مرکز استان واقع است، افزود: سید احمد میریان آکندی به عنوان عضو حقوقی و دبیر شورا تعیین شده است.

این مسئول اظهار داشت: به دلیل پراکنش شهرها و وسعت مازندران تصمیم گرفته شد ابوالقاسم آذرکیش معاون سما در تنکابن نیز جزء اعضای این شورا در مازندران باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری سازمان سما در مازندران افزود: سید علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یکی دیگر از اعضای حقوقی این شوراست که می‎توانیم از تجربیات وی در حوزه آموزش و پرورش استفاده کنیم.

فلاح علی نبیان معاون استاندار مازندران را به دلیل تجربیات وی در حوزه آموزش و پرورش و مهدی علیرضانژاد از افراد باسابقه در سازمان سما را از دیگر اعضای این شورا اعلام کرد.

وی در پایان از رایزنی شورای سیاستگذاری سما در مازندران با استاندار برای عضویت وی در این شورا خبر داد و افزود: با قبول استاندار مازندران وی از اعضای این شورای سیاستگذاری ‌شد. که امیدواریم با عضویت شخص اول استان مازندران از این پس شاهد تغییر و تحول اساسی در امور آموزش و پرورش در بخش مدارس و دانشکده های سما باشیم

 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه چهارم مرداد 1393 توسط ولی پور افروزی

قلی پور عنوان کرد

موفقیت های علمی و فرهنگی با حفط وحدت، همدلی و راز مداری بدست می آید

آنا،رئیس واحد بابل گفت: موفقیت هایعلمی و فرهنگی با حفط وحدت، همدلی و راز مداری بدست می آید موجب بیشرفت دانشگاه خواهد شد.

 

به گزارش خبر گزاری آنا، حجت الاسلام حسن قلی پور  در جمع اعضای هیأت رئیسه واحد بابل  افزود: شما اعضای هیأت رئیسه به عنوان یک ارکان مدیریتی دانشگاه می باشید، باید بتوانید با تلاش و فعالیت خود و زیر مجموعه تان همراه با حفظ همدلی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل را به عنوان یک دانشگاه نمونه در کشور مطرح کنید.

قلی پور تأکید کرد:هرکسی وظیفه دارد در چارچوب قانون و دستورالعمل دانشگاه شرح وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

وی اظهارکرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی بابل به عنوان یکی از واحد های بسیار بزرگ الف استان مازندران تاکنون توانسته به پیشرفت های زیادی درزمینه علمی و پژوهشی به ویژه فرهنگی پیدا کند و ما نیز باید این فرصت را قدر بدانیم.

 

قلی پور تصریح کرد: برای پیشرفت  و ارتقاء کیفیت دانشگاه باید بشتر تلاش و فعالیت کنیم تا به درجه استاندارد برسیم و از شما اعضای هیأت رئیسه واحد بابل  انتظار می رود ضمن ارائه راهکار های جدید با رویکرد در آمدزایی نهایت سعی و کوشش خود را بکار گیرد.

 

قلی پور با بیان اینکه باید  رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه گسترش و توسعه‌ای دهیم توصیه کرد:ضمن کیفیت بخشید ن به آموزش دانشگاه باید تحصیلات تکمیلی را هر چه بیشتر و بهتر توسعه دهیم، نقش مدیران گروه آموزشی  و اعضای هیأت علمی در تداوم این حرکت و شکوفایی آن بسیار مهم است.

رئیس واحد بابل در ادامه براجرای برنامه های فرهنگی و ترویج فرهنگ اسلامی در دانشگاه تاکید کرد و افزود: باید تلاش کرد تا فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) دردانشگاه و جامعه اسلامی ترویج داده شود تا دانشگاهیان به ویژه دانشجویان با بهره گیری از سیره ائمه معصومین (ع)درتمام مراحل زندگی خود تعالی پیدا کنند.

 

وی صرفه جویی در اموال دانشگاه را با اهمیت دانست و افزود: داشتن برنامه ریزی دقیق و منظم برای هر سیستم اداری مهم بوده و تحقق این امر ضروری و همه ی ما را در اجرای برنامه ها یاری می دهد.

قلی پور در پایان اظهار کرد:برابر بخشنامه سازمان و تأکید دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی باید 12 درصد از هزینه دانشگاه را از غیر شهریه دانشجویی اداره کرد و توصیه کرد با توجه به مرکز تحقیقات راه اندازی شده،همه تلاش کنیم ازهر طریق ممکن بار مالی دانشگاه را کم و درآمد زایی آن بیشتر شود.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه یکم مرداد 1393 توسط ولی پور افروزی

واحد بابل برگزار کرد

سومین طرح رمضان بهار قرآن(کارگاه آموزشی مجازی تفسیر سوره فرقان)

 

خبرگزاری آنا: کارگاه آموزشی « تفسیر سوره فرقان»  قرآن کریم در ماه مبارک رمضان با حضور کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، در مسجد الزهرا(س) این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا از بابل ، حجت الاسلام قلی پور رئیس واحد بابل مدرس این دوره از کارگاههای طرح تفسیر قرآن کریم در ماه رمضان ، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی طاعات و عبادات  برای شرکت کنندگان گفت : این سوره هفتاد و هفت آیه دارد و در مکه نازل شده است، در آیه اول این سوره از قرآن، به فرقان تعبیر شده است که به معنای جداکننده حق از باطل می‌باشد. لذا این سوره، فرقان نام گرفته است.

رئیس واحد بابل بیان کرد: اين سوره در حقيقت شامل سه بخش  است، بخش اول منطق مشركان را شديدا در هم مى‏كوبد، و بها نه جوييهاى آنها را مطرح كرده و پاسخ مى‏گويد، و آنها را از عذاب خدا و حساب قيامت و مجازا تهاى درد ناك دوزخ بيم مى‏دهد، و به دنبال آن قسمتهايى از سر گذشت اقوام پيشين را باز گو مى‏كند.

عضو هئیت علمی واحد بابل اظهار کرد: بخش دوم براى تكميل اين بحث قسمتى از دلائل توحيد و نشانه‏ هاى عظمت خدا در جهان آفرينش از روشنایی آفتاب گرفته تا تاریکی شب را بيان مى‏كند.

وی اظهارکرد:بخش سوم این سوره بسيار جامع و جالبى از صفات مؤمنان راستين «عِبادُ الرَّحْمنِ» و بندگان خالص خداست كه در مقايسه با كفار متعصب و بهانه گير بیان کرد.

قلی پور  مباحث این سوره بسیار مهم بیان کرد و گفت : مهم‌ترین بخش آیات این سوره درباره ویژگی‌های عباد الرّحمن یعنی بندگان راستین خداوند می‌باشد که از آیه ۶۳تا پایان سوره را در برگرفته است.

مدرس کارگاه از اقدام خدا پسندانه معاونت فرهنگی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی کرد وگفت: امیدوارم اساتید و کارکنان با تلاوت و تدبر در این آیات و اصلاح رفتار و کردار خود بر اساس این صفات، زمینه‌های دانش افزایی ،معنویت درونی و دریافت الطاف الهی در دنیا و آخرت و ورود به بهشت برین را فراهم سازند.

در حاشیه برگزاری سومین طرح رمضان بهار قرآن ،  حجت الاسلام موسوی مسئول کانون قرآن واحد بابل گفت : این دوره به منظور تقویت معنوی و ارتقاء دانش افزایی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و بهره مندی بیشتر از فیوضات این ماه پر برکت و برابر با دستوالعمل معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ،سومین دوره طرح  تفسیر قرآن کریم در ماه مبارک رمضان «کارگاه تفسیر سوره مبارک فرقان » با حضور بیش از 270 شرکت کننده اعضای هیأت علمی و کارکنان این واحد دانشگاهی در مسجد الزهرا(س)دانشگاه برگزارشد.

 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه یکم مرداد 1393 توسط ولی پور افروزی
 

در واحد بابل صورت گرفت

اولین سالگرد تدفین دو تن از شهدای گمنام

آنا، با حضور خانواده های معظم شهداء،مسئولین، فرهیختگان و دانشجویان اولین یا دواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در سالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری آنا از بابل :دکتر سید حسین ابراهیمیان رئیس واحد بابل ضمن عرضخیر مقدم گفت:تدفین شهدای گمنام در دانشگاه موجب آرامش دلها و نورایت دانشگاهیان خواهد شد وآموختن علم و دانش در کناره شهداء فضیلت دارد.

ابراهیمیان شهداء را انسانهای وارسته و الهی دانست و افزود:شهداء هرگز از مرگ هراسی  نداشته و همیشه دفاع از دین و درد دین داشتند و لحظه ای از خدا و رسول خدا دور نبودند.

وی اظهار داشت:شهداء همگام با امام و آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی  دفاع کرده و از هیچ دشمنی ترس و وحشت نداشتند و تا آخرین لحظه از وطن خود دفاع کردند

رئیس واحد بابل تصریح کرد:شهیدان حق بزرگی بر گردن ما دارند ،شهداء شمع و قلب تاریخ است که کارش تزریق خون به پیگره اجتماع و احیاگر اسلام محمدی است.

حجت الاسلام قلی پور امام جمعه جویبار در این یادواره به اخلاص و معرفت الهی شهداء اشاره کرد گفت:شهیدان برگزیدگاه الهی و سربازان مخلص امام زمان (عج) که درعصر حاضر آبروی امام زمان شدند.

وی مقام شهداءرا بسیار ارزشمند دانست افزود:اولین قطره خون شهید که می ریزد خداوند هفت جایزه به او می دهد که بعد از شهادت توجهاتی دارند،یکی از جایگاههای که دعا مستجاب می شود کنار قبر شهداء است.

امام جمعه جویبارافزود: شهید و شهادت مفهمی ندارد که انسان بخواهد بیان کنند ،آنقدر مقام آنها با ارزش و والا است که هیچ وقت نافرمانی خدا نکردند،همیشه دلدگی و افتادگی داشتند ما نمی توانیم اهداف آنها را درک کنیم.

قلی پور بیان داشت:شهدای عزیزمان زیر اعلم رهبری سینه می زدن  و معیارهمه آنها ولی فقیه و رهبری بود،  در حال حاضر باید مطالبات رهبری  در رأس همه ی مطالبات باشد.

این استاد دانشگاه شعار امسال مقام معظم رهبری را بسیارضروری مهم خواند و گفت:اقثصاد و فرهنگ پایه و اساس یک جامعه هستند و ما باید برای بدست آوردن فرهنگ اخلاق و دین مداری با  رعایت اصل موازین اسلامی تلاش کنیم.

در پایان این یادواره ضمن  مداحی زمان یعقوبی مداح اهل بیت در رثای ائمه معصومین و شهداء هشت سال دفاع مقدس از همسرا ن شهید دانشجو شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با اهداء جوایزولوح سپاس  تجلیل به عمل آمد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه سوم خرداد 1393 توسط ولی پور افروزی
فرماندار بابل: دانشگاه آزاد اسلامی در هویت علمی کشورنقش مهمی دارد آنا،مهندس ملایی گفت:دانشگاه آزاد اسلامی در پرورش جوانان و هویت علمی کشور نقش مهمی دارد. به گزارش خبرگزاری آنا از بابل،رجب ملایی فرماندار بابل در بازدید از سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل به جایگاه علمی کشور اشاره کرد و افزود: کشورمابه لحاظ علمی،پژوهشی و فرهنگی در سطح مجامع بین المللی رتبه خوبی داریم. فرماندار بابل سه عنصر فرهنگ،علم و اقتصاد را موجب اقتدار ملی یک کشور دانست وافزود: عنصر فرهنگ به منزله هسته اصلی تلقی می شود و دانشگاهیان در شکوفایی و تعالی هر سه عنصر تلاش کنند.. وی حضور دانشگاه آزاداسلامی را درعرصه علمی و فرهنگی مثبت برشمرد وگفت:این دانشگاه توان فرهنگی وفکری جامعه را ارتقاءبخشید. ملایی اذعان کرد:با توجه به اینکه در دانشگاه هم فرهنگ شکل می گیرد و هم علم بارور می شود، می توان عنصر اقتدار ملی خوبی درجهت ارتقاء و بیشرفت کشور داشته باشیم. وی به همین دلیل نقش دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به دامنه فراگیر و کثرت دانشجو در اجرای شعار سال مقام معظم رهبری نقش بی بدیل خواهد . ملایی در پایان از فعالیت و حضور چشمگیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در اعتلای و تعالی علمی و فرهنگی شهرستان بابل تشکر و قدرانی کرد.
ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه سوم خرداد 1393 توسط ولی پور افروزی
معاون هماهنگی استان مازندران عنوان کرد: تشکیل کمیته اقتصادی دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران خبرگزاری آنا: دکتر صالحی گفت:در راستای اهداف و تحقق شعار امسال کمیته اقتصادی دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران تشکیل خواهد شد. به گزارش خبرگزاری آنا از بابل، سی و سومین جلسه شورای معاونین آموزشی و دانشجویی با حضور ابراهیمیان رئیس نهاد رهبری، دکتر محمد صالحی معاون هماهنگی معاونین آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در واحد بابل برگزارشد. ابراهیمیان در این نشست به جايگاه و اهميت مديريت درجامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: امیرمومنان على(ع) ، دانش و آگاهى ومعرفت به ارزشهاى دينى و احکام الهى را از شرايط لازم براى يك مدير می داند. رئیس واحد بابل افزود:با مخاطب و ارباب رجوع خوب برخورد کنید در برقراری ارتباط شنوده فعال ، انعکاس احساس و همیشه حسن اسماع داشته باشید. وی اتاق فکر و مشورت را یکی وظایف اصلی مدیران در دانشگاه دانست و بیان داشت:کارهای خود را شخصأ پیگیری نماید و در همه حال با دیگران مشورت و انتقاد پذیری را سرلوح فعالیت ها قرار دهید. ابراهیمیان تأکید کرد:اساتید در کنار تدریس و فعالیت های علمی و پژوهشی دغدغه فرهنگی را مد نظر داشته وبا دانشجویان بی تکلف و صاف صادق رفتار نمایند. دکتر صالحی معاون هماهنگی استان مازندران در جمع معاونین آموزشی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در واحد بابل ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع)گفت:جلسه با معاونین و اساتید یکی ازارکان مهم ضروری دانشگاه است. صالحی بیان داشت:مسائل اقتصادی یک اولویت و مبنای رشد و توسعه فرهنگی است،باید در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران خوب نهادینه شود. معاون هماهنگی استان مازندران با تأکید براینکه رسالت ما کار فرهنگی و علمی است افزود:برای پیشرفت و پویایی بایستی بر مبنای فرهنگی تلاش کنیم دراین مسیر مدیریت جهادی و عزم همه همکاران را می طلبد. صالحی تصریح کرد:معاونین آموزشی و دانشجویی با برگزاری جلسات منظم با اساتید و مدیران گروه در رشد و ارتقاء کیفیت علمی و پژوهشی و تعالی دانشگاه نقش مهمی دارند. معاون هماهنگی مازندران به بودجه سال 93 اشاره کرد و اظهار داشت:همه باید جهت شکوفای اقتصادی و فرهنگی ایران اسلامی تلاش کنیم تا یک مدیریت جهادی که مد نظر مقام معظم رهبری است در واحد های دانشگاهی صورت گیرد. وی افزود: دستگاهها دولتی و غیر دولتی را وارد دانشگاه کنید و استفاده از فضای آموزشی،ورزشی و ارتباط با صنعت را در جهت کسب در آمد زایی فعال کنید. در ادامه معاون هماهنگی استان مازندران به دستورجلسه از قبیل برگزاری کلاس های ترم تابستانه، تعامل معاونین آموزشی و دانشجویی در تسهیل در امور نقل و انتقال و فارغ التحصیلی پرداخت وافزود:اساتیدو مدیران کمک کننددر کاهش هزینه ها وبرای پویایی دانشگاه طرح و ایده های نو ارائه نمایند. در پایان هر یک از معاونین آموزشی و دانشجویی به نقطه نظارت در جهت تعامل و هم فکری بیشتر در زمینه علمی،پژوهشی و دانشجویی و همچنین تبادل استادان هئیت علمی بین واحد ها ی دانشگاهی نکارتی را مطرح کردند
ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه سوم خرداد 1393 توسط ولی پور افروزی

 

خبرگزاری آنا: در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران واحد بابل در هر دو رشته با کسب ۵6 و66امتیاز مقام اول این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار آنا، محمحود نیاز آذری مسئول تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل گفت: در این مسابقات که با شرکت 51 کشتی گیر از 10 واحد دانشگاهی استان مازندران طی پنج دوره و انجام 51 کشتی برگزار شد در نتایج تیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با 56 امتیاز مقام اول، واحد شیرگاه54 امتیاز مقام دوم، واحدقائم شهر 52 امتیاز مقام سوم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.

نیاز آذری افزود: همچنین مسابقات کشتی فرنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران همزمان با برگزاری مسابقات کشتی آزاد  در واحد بابل جریان داشت که پس از مصاف 7 تیم از واحدهای استان، طی پنج دوره و انجام 49 کشتی برگزار شد در نتایج تیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل میزبان مقام نخست را کسب کردند و تیم های واحدهای چالوس51 امتیاز و قائم شهر 47 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند .

گفتنی است مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران25 آذرماه سالجاری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با حضور علی شکری پور قهرمان کشتی جهان ،حبیب اله امیرنیاء رئیس تربیت بدنی بابل، عباس رحیمی مسئول تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ،رحمت اله آزاد ودکتر فرزانه معاونین اداری و مالی و دانشجویی ،طاهری رئیس تربیت بدنی اداره آموزش و پروش در این شهرستان برگزارشد


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و هفتم آذر 1392 توسط ولی پور افروزی

در هفته پژوهش

پژوهشگران برتر واحد بابل تقدیر شدند

خبرگزاری آنا: به مناسبت هفته پژوهش طی مراسم که به همت حوزه پژوهش و فن آوری واحد بابل با همکاری روابط عمومی برگزار شد از پژوهشگران برترواحد بابل تقدیر به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بابل، طی مراسمی با حضور حجت الاسلام دکترسيد حسين ابراهیمیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مازندران،اساتید،دانشجویان و جمعی از مسئولین و نخبه های علمی و فرهنگی، از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل تقدیر به عمل آمد.

دکترسيد حسين ابراهيميان سخنران ویژه درمراسم تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل اظهارداشت: به فرموده حضرت علي (ع) تحقيق وپژوهش شامل فعاليتي است كه انسان را ازواقعيات وحقايق آگاه ساخته ودر ميان عبادت با فضيلت تر از روحيه پژوهشگري نيست.

ابراهیمیان گفت: هیچ کار و کوششی بالاترو با ارزش تر از تحقیق و پزوهش در جهت تعالی و بالندگی و پیشرفت جامعه نیست.

وي آرامش انديشه در موضوعات مفيد،تلاوت قرآن،پرهيزگاري،دعاوصبر بر سختي هاي پيش رو پژوهش را از مهم ترين عوامل رشد وشكوفايي پژوهش برشمرد.

ابراهيميان با اشاره به اینکه یک پزوهشگر و محقق تمام آموخته های خود را با نوشتن به بند می کشد افزود:نوشته ها و یاداشت های خود را محفوظ دارید که در آینده به آن نیاز پیدا می کنید.

وي افزود: متاسفانه در كشور ما  جايگاه پژوهش وپژوهشگر به نحو احسن تبين نشده است واغلب بين تاليف ،جمع آوري ونگارش با تحقيق اشتباه گرفته مي شود.

رئیس واحد بابل بيان داشت: دركشورما در القاب دادن به افراد بسيار افراط مي شود درحالي كه لقب پژوهشگر سزاوار كسي است كه چون علامه اميني برايچاپ كتاب الغدير چهارهزاركتاب در كتابخانه هاي ايران،عراق،هندوستان ولبنان را مورد مطالعه قرارداد درحالي كه امروزه برخي افراد با مراجعه به اينترنت بدون مطالعه وزحمت مطالبي را جمع آوري ولقب پژوهشگر مي گيرند.

نماينده ولي فقيه در دانشگاه هاي آزاداسلامی منطقه سه،  جمع آوري مطالب بدون مطالعه را آفت دامن گير پژوهش برشمرد واذعان داشت: بايد در هفته پژوهش آسيب شناسي انجام شود وبا بررسي آسيب ها راهكارها وراهبردهاي مناسب ارائه گردد.

دکتر یداله زاده معاون پژوهش و فن آوری واحد بابل ضمن تبریک هفته پژوهش گفت:ارتقاء ،رشد ،تعالی و کیفیت علمی دانشگاه بستگی به فعالیت های پژوهشی و دستاوردها ی علمی دارد.

دکتر یداله زاده عنوان کرد: حوزه پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل در راستاي حمايت از پژوهشگران از كنفرانس هاي پژوهشي،سخنراني علمي،طرح هاي پژوهشي،تحقيقات علمي،شركت در سمينارهاي علمي وكنفرانس هاي پژوهشي ،كارگاه هاي تحقيقاتي ،عضويت در انجمن علمي منطقه اي وكشوري،راه اندازي توسط گروه هاي آموزشي ،فرصت هاي مصالعاتي خارجي ، بازديد علمي واردوهاي فرهنگي،ارتقا مقاطع علمي ومراتب بالاي تحصيلي استقبال و حمايت مي كند.

اين مسئول اظهارداشت: برگزاری سخنرانی علمی تأثیرات قرص ریتالین و روان گردان با تدریس دکتر معتمدی،کارگاه مقاله نویسی ISI به تدریس دکتر حاجی آقایی کشتلی،کارگاه روش تحقیق و پرپوزال نویسی به تدریس دکتر سید مهدی حسینی و کارگاه خلاقیت و نوآوری با تدریس دکتر مولانی وهمچنین کارگاه پرپوزال نویسی ادبیات عرب با تدریس دکتر بهروز افشارو برپایی نمایشگاه  اختراعات و دستاورهای پژوهشی واحد بابل را از جمله برنامه های هفته پژوهش این واحد دانشگاهی برشمرد.

در پایان ضمن پخش کلیپ عملکرد حوزه پژوهشی واحد بابل در سال 92 از اساتید پژوهشگربرتر،اعضای حوزه پژوهش وفن آوری،مدیر پژوهش دانشکده ها،نفرات برتر مسابقه کتابخوانی وپایان نامه برتر طی لوح سپاس و کارت هدیه تقدیر قدر دانی و تجلیل به عمل آمد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و هفتم آذر 1392 توسط ولی پور افروزی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک